Nowoczesna implantologia – sposób na piękne uzębienie

kobieta - piękny uśmiech - implanty

Nowoczesna implantologia to dziedzina stomatologiczna, która rozwija się niezwykle prężnie. Z roku na rok pojawiają się kolejne metody i techniki, przyczyniające się do wzrostu zadowolenia i komfortu osób, które zdecydowały się na implanty zębów.

Wszczepienie implantów

implant zębaNa czym polegają tego typu zabiegi? Pacjentowi, który zgłosi się do gabinetu, wszczepia się implanty zębów w celu uzupełnienia braków w naturalnym uzębieniu. Czynność tę można wykonać podczas jednej wizyty, choć całe leczenie zwykle obejmuje kilkanaście tygodni. Implanty zębów bywają wstawiane pojedynczo lub w większej ilości. Należy również pamiętać, że wszystko przeprowadza się przy użyciu znieczulenia miejscowego. Implant, wykonany z bezpiecznego dla zdrowia tytanu, jest swego rodzaju korzeniem, stanowiącym podstawę dla pozostałej części zęba. Jak pokazują statystyki, zazwyczaj zabiegi te dotyczą zwłaszcza osób powyżej 50. roku życia, choć coraz częściej decydują na nie również nieco młodsi pacjenci, u których utrata uzębienia mogła zostać spowodowana np. wypadkiem.

Zalety implantów stomatologicznych

Jakie są najważniejsze zalety implantów? Przede wszystkim ich wszczepienie nie jest związane z żadnym ryzykiem. Zabiegi zaliczane są do bardzo bezpiecznych, a poza tym należą do szeroko dostępnych. Wiele osób obawia się bólu i cierpienia w momencie zabiegu lub bezpośrednio po jego zakończeniu. Warto jednak pamiętać, że nowoczesna implantologia umożliwia nie tylko lepszą, szybszą i wygodniejszą formę pracy stomatologów, ale przede wszystkim poprawia komfort pacjentów i pozwala minimalizować jakiekolwiek nieprzyjemne doznania i dolegliwości. Zalety implantów, o których warto wspomnieć, to także wysoka jakość estetyczna oraz duża trwałość. Uzyskane w ten sposób nowe uzębienie wygląda bardzo dobrze – zazwyczaj trudno jest odróżnić je od pozostałych, naturalnych zębów pacjenta. Nowoczesna implantologia sprawia, że rozmaite problemy, które jeszcze kilkanaście lat temu były przeszkodą we wstawianiu zębów, dziś przestały być jakimkolwiek problemem. Co ważne – implanty zębów mogą być wszczepiane u większości ludzi. Jedyne przeciwwskazania związane są z aktualnym stanem zdrowia, ciążą czy bardzo młodym wiekiem (poniżej 20 lat). Oznacza to, że w innym okresie życia ta sama osoba może z powodzeniem skorzystać z tego rozwiązania.

Aby implanty zębów dały maksymalnie satysfakcjonujący efekt, należy wybrać dobre miejsce do ich wykonania. Nowoczesny gabinet z profesjonalnym, wykwalifikowanym i doświadczonym personelem to podstawa. Warto zatem poświęcić czas, by znaleźć renomowany punkt, cieszący się dobrą opinią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *